Батериска ножица за кастрење Iskra M0E 6ET 7.2

3,960.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565
 2. Viber 079 276 565
 3. Регистрирајте се online на нашата страна
 4. Chat на нашата страна
 5. Во inbox
 6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Ножица за поткастрување
Одличен алат за кроење на лозови насади, овоштарници, за полјоделство како и за шумарство.
Моќна, со притисок на рез до 90 kg, безбедна за употреба со осигурувач за стопирање, со сечива од високо квалитетна легура на челик.
Ергономична рачка, лесно забележлива црвена боја, гајка за закачување.

 • Напон: 7.2 V
 • Моќност: Li-ion Батерија (1.3 Ah)
 • Вртежи во празно: 1.2 sec /рез
 • Ширина на сечење: Ø 16 mm (максимум)
 • Со едно полнење до 1000 резови
 • Гаранција: 2 години