Sale!

Бензинска моторна косилка-тример за трева – грбнa Iskra BG-TU520

9,499.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 071 454 079 и 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава до врата:
– за сите градови и села

Description

Грбен тример за трева, со удобни меки прерамки
Комбинација од два режими на работа, која ќе им овозможи ефикасно управување
1,4 kW двотактен мотор со зафатнина од 51,7 cm3
Се користи со зафат на двете раце, што ќе ви обезбеди удобна работа.
Се носи на грб, со систем на закопчување, и изолација против вибрации

За подолга и непрекината работа опремен е со резервоар од 1,2 литар гориво

Карактеристики на производот:

Волумен (Јачина на мотор): 51.7cm3

Јачина: 1,4 kW

Број на вртежи на мотор: глава со конец: 6525min-1 ; глава со сечило: 6900min-1

Тип на моторот: двотактен

Капацитет на гориво: 1,2L

Должина за палица на косење: 1500 mm

Тип на рачка: дворачна

Глава со конец: ø 430 mm

Глава со сечило: ø 255 mm

2 години гаранција