Бензиски сврдел Iskra LDE-520A

15,999.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Моќен, лесен, пренослив бензиски сврдел за отварање дупки во секоја полутврда површина

• Моќност на моторот: 1,45 kW
• Работна брзина на моторот: 7500 вртежи во минута
• Мотор капацитет: 52 cm3
• модел на мотор: LD1E44F-5, 2-тактен
• Тип мотор: едноцилиндер, со воздушно ладење
• Обратна брзина: 0-270 вртежи во минута
• Капацитет на гориво: 1200 ml

• Макс. дијаметар на бургија: Φ300 mm
• Должина на бургија: 650 mm
• Вклучувајќи вретено: Φ100 mm, Φ150 mm, Φ200 mm
• Димензии на амбалажата (mm): 1180 (D) x 360 (W) x 280 (V)
• Нето тежина: 10 кг
• Бруто тежина: 16,8 кг

Гаранција – 2 години