Sale!

Електричен сад за топење восок за депилација

Original price was: 630.00 ден.Current price is: 499.00 ден.

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565
 2. Viber 079 276 565
 3. Регистрирајте се online на нашата страна
 4. Chat на нашата страна
 5. Во inbox
 6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Одличен е за приватна и професионална употреба.
Температурата се прилагодува од 0 степен до +55 степени.
Погоден е за сите видови на восок.
Практичен е, доколку не го користите за восок за депилација можете да го користите за топење фонди кашкавал, чоколадо, путер, шеќер и сл.

Спецификации:

 • Моќност: 80W
 • Капацитет: 500ml
 • Димензии на целиот сад: дијаметар 18cm x висина 15cm
 • Димензии на садот за топење: дијаметар 10.5cm x висина 6.5cm
 • Напон: 220-240V
 • Фреквенција: 50/60Hz

Неколку совети при депилација:
– Немојте да го користете доколку кожата негативно реагира на восок.
– Немојте да го користете најмалку 2 часа по туширање или сончање
– Немојте восок да нанесувате на оштетена или иритирана кожа
– Бидете сигурни дека восокот не е премногу топол пред да се нанеси