Sale!

Инвертер климатизер 3.5kW SAMSUNG AR12NXFHBWKNEU/AR12NXFHBWKXEU

Original price was: 33,999.00 ден.Current price is: 29,999.00 ден.

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 Инвертер клима уред
 Boracay серија
 12000BTU
 Капацитет на ладење 3.5KW
 Капацитет на греење 3.5KW
 SEER 6.5 kWh
 SCOP 4.0 kWh
 EER на ладење 3.5 kWh
 COP на греење 3.72 kWh
 ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР – 8 фазен
 Капацитет на одвлажнување 1.5л/ч
 Проток на воздух 678 m3/h
 3 care filter FullHD филтер со Антибактериска + антиалергиска заштита
 Турбо мод
 Комфорт мод
 Вентилатор мод
 Самочистење
 Двостепено ладење
 Тајмер
 Авто рестарт
 Работна температура греење -15/+24
 Работна температура ладење -10/+46
 Бучност вантрешна единица мин. 21dB/ макс. 42 dB
 Бучност надворешна единица 48 dB
 Тип на гас R32
 Идеална за простории од 26 до 35м2
 Енергетска класа А++ на ладење/А+ на греење
 Димензии вантрешна единица 820x285x215 мм
 Димензии надворешна единица 660x475x242 мм

Гаранција: 2 години.

Бренд: Samsung
Модел:  AR12NXFHBWKNEU/AR12NXFHBWKXEU

73026