Sale!

Инвертер климатизер 3,5kW Midea FOREST Nordic + SMART MSAFBU-09HRDN8-QRD0GW/MOX133-09HFN8-QRD0GW

29,999.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 DC ИНВЕРТЕР Клима уред
 9000BTU FullDC QUATTRO ИНВЕРТЕР SMART WIFI Клима уред СО ДВОЕН ГРЕАЧ НА КУЌИШТЕ И НА КОМПРЕСОР
 9000BTU
 2700W (3000W) на ладење
 3000W (3500W) на греење
 Скриен Дисплеј
 WiFi ВГРАДЕН
 R32 Гас
 GMCC TOSHIBA компресор
 Греење до минус 25 степени
 Работна температура -25 до +50 степени
 SEER (Ладење) 6.2
 SCOP (Греење просек) 4.0
 Капацитет на одвлажнување 0.8 литри
 Авто рестарт функција
 Тајмер
 Меморија на позицијата на отворот за дување
 Смарт дијагностика + детекција на течење гас
 Турбо мод
 A++ на ладење
 А+ на греење
 Идеална за простории до 18м2
 Бучност на внатрешна единица 55.5dB
 Бучност на надворешна единица 63dB
 Проток на воздух внатрешна единица 466/360/325
 Димензии внатрешна единица 805x194x285 мм
 Димензии надворешна единица 700x275x550 мм

Гаранција: 5 години.

Бренд: Midea
Модел: FOREST Nordic + SMART MSAFBU-09HRDN8-QRD0GW/MOX133-09HFN8-QRD0GW

75783