Инвертер климатизер 3,5kW Midea MSAFBU-12HRDNX-QRD0FGW/MOX130-12HFN1-QRD0GW

24,999.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 FOREST
 DC ИНВЕРТЕР Клима уред
 12000BTU
 3500W на ладење
 3800W на греење
 Скриен Дисплеј
 R410 Гас
 GMCC TOSHIBA компресор
 Греење до минус 15 степени
 Работна температура -15 до +50 степени
 SEER (Ладење) 6.1
 SCOP (Греење просек) 4.0
 Авто рестарт функција
 Тајмер
 Меморија на позицијата на отворот за дување
 Смарт дијагностика + детекција на течење гас
 Турбо мод
 A++ на ладење
 А+ на греење
 Идеална за простории до 30м2
 Бучност на внатрешна единица 52 дб
 Бучност на надворешна единица 61дб
 Проток на воздух внатрешна единица 540/430/314
 Тежина внатрешна единица 7.6 кг
 Тежина надворешна единица 22.8 кг
 Димензии внатрешна единица 285x805x194 мм
 Димензии надоврешна единица 495x720x270 мм

Гаранција: 5 години.

Бренд: Midea
Модел: MSAFBU-12HRDNX-QRD0FGW/MOX130-12HFN1-QRD0GW

72897