Sale!

Инвертер климатизер 3,5kW ST TAC-12INV32 SIBERIA

Original price was: 24,999.00 ден.Current price is: 22,999.00 ден.

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 12000 BTU ИНВЕРТЕР Климатизер
 компресор GMCC TOSHIBA
 Ладење 3.50KW и Греење 3.52KW
 Скриен Дисплеј
 SEER за ладење 6.5
 SCOP за греење: 4.0
 Авто рестарт функција
 Одвлажнување 1.1л на час
 Циркулација на воздух 550 m3/h
 Бучност на внатрешна единица Мин: 32dB
 Макс: 50dB
 Бучност на надворешна единица: 60dB
 Годишна потрошувачка на ел. енергија за ладење: 188kwh
 Годишна потрошувачка на ел. енергија за греење: 840kwh
 Нормална работна температура: -15 to 43 C
 R32 еколошки гас
 A++ енергетска класа во ладење
 A+ енергетска класа во греење
 Далечински управувач

Гаранција: 5 години.

Бренд: Superior Technology
Модел: ST TAC-12INV32 SIBERIA

72820