Sale!

Инвертер климатизер 5,0kW Hisense DJ50XA0BG/DJ50XA0BW

Original price was: 34,999.00 ден.Current price is: 31,330.00 ден.

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 SMART Инвертер клима уред
 New Comfort серија
 HIGHLY Hitachi компресор
 Скриен ЛЕД Дисплеј
 WiFi ВКЛУЧЕН
 18000BTU
 Капацитет на ладење 5.0KW
 Капацитет на греење 4.7KW
 SEER 6.1 kWh
 SCOP 4.0 kWh
 EER на ладење 3.25 kWh
 COP на греење 3.62 kWh
 ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР
 4во1 филтер + Активен јаглен филтер
 Капацитет на одвлажнување 2.0л/ч
 I-feel функција која ја мери температурата што треба да се постигне онаму каде што е далечинксиот управувач
 Проток на воздух 1000cbm3/h
 4D Auto swing
 Super cooling ладење
 Тајмер 24 часа
 Sleep функција
 Работна температура греење -15/+24
 Работна температура ладење -10/+46
 Бучност вантрешна единица макс. 60 dB
 Бучност надворешна единица 65 dB
 Тип на гас R32
 Енергетска класа А++ на ладење/А+ на греење
 Димензии внатрешна единица 915x315x235 мм
 Димензии надворешна единица 810x585x280 мм

Гаранција: 2 години.

Бренд: Hisense
Модел: DJ50XA0BG/DJ50XA0BW

73350