Sale!

Инвертер климатизер 5,1kW ST CHAC-18INV410 SIBERIA+

30,660.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 18000 BTU ИНВЕРТЕР Климатизер
 компресор GMCC TOSHIBA
 Ладење 5.10KW и Греење 4.10KW
 Скриен Дисплеј
 SEER за ладење 6.1
 SCOP за греење: 4.0
 Авто рестарт функција
 Auto clean опција
 Циркулација на воздух 850 m3/h
 Бучност на внатрешна единица Макс: 55dB
 Бучност на надворешна единица: 65dB
 Годишна потрошувачка на ел. енергија за ладење: 290kwh
 Годишна потрошувачка на ел. енергија за греење: 1420kwh
 Нормална работна температура: -15 to 43 C
 R410 еколошки гас
 A++ енергетска класа во ладење
 A+ енергетска класа во греење
 Далечински управувач

Гаранција: 5 години.

Бренд: Superior Technology
Модел: ST CHAC-18INV410 SIBERIA+

73076