Sale!

Инвертер клкиматизер 5,5kW ST TAC-18INV410 SIBERIA

32,599.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 18000 BTU ИНВЕРТЕР Климатизер
 компресор HITACHI
 Ладење 5.3KW и Греење 6KW
 Скриен Дисплеј
 EER за ладење 3.25
 COP за греење: 3.63
 Авто рестарт функција
 Одвлажнување 1.8л на час
 Циркулација на воздух 750 m3/h
 Бучност на внатрешна единица Мин: 40dB
 Макс: 44dB
 Бучност на надворешна единица: 55dB
 Годишна потрошувачка на ел. енергија за ладење: 810kwh
 Нормална работна температура: -15 to 43 C
 R410 еколошки гас
 A+ енергетска класа
 Далечински управувач

Гаранција: 5 години.

Бренд: Superior Technology
Модел:  ST TAC-18INV410 SIBERIA

73288