Климатизер 5,5kW ST GAC-18SOO

22,999.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565
 2. Viber 079 276 565
 3. Регистрирајте се online на нашата страна
 4. Chat на нашата страна
 5. Во inbox
 6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Out of stock

Description

18000 BTU ON/OFF Климатизер

 • Ладење 5.2KW и греење 5.33KW
 • Скриен дисплеј
 • LANDA КОМПРЕСОР
 • EER за ладење 3.21
 • COP за греење: 3.61
 • Тајмер функција
 • Auto restart
 • Самодијагностика
 • Заклучување
 • Вертикален Auto swing
 • Cold plasma филтер
 • Бучност на внатрешна единица мин: 31dB, макс: 42dB, бучност на надворешна единица мин: 56dB, макс: 66dB
 • Волумен на протoк на воздух m3h 650/560/480/350
 • Одвлажнување 1.8л на час
 • Нормална работна температура: -10 to 43 C
 • R410A еколошки гас
 • A енергетска класа во ладење и греење
 • Далечински управувач
 • Идеална за простории од 20 до 35м2

Гаранција: 5 години.

Бренд: Superior Technology
Модел: ST GAC-18SOO

71497