Кратки хеланки со турмалинови топчиња

2,150.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Clear

Description

  • ефект на слабеење и затегнување на телото
  • турмалинови топчиња во составот
  • 3D масажа

Кратки хеланки Mass & Slim од Lanaform се одличен додаток како облека за слабеење. Ефикасно помагаат во борбата против целулитот и непријатното чувство на кора од портокал на вашиот задник, бутовите и колковите.

Тотално револуционерни, кратките хеланки Mass & Slim содржат стотици Tourmaline® топчиња што помагаат да се губат сантиметри кога доаѓаат во контакт со кожата.

Масовните и тенки легии од Lanaform имаат двојна акција:

Тие веднаш ја редефинираат вашата фигура благодарение на ефектот на обликување на телото: вашиот задник, бутовите, колковите и стомакот се затегнати и веднаш се менува вашиот изглед, па да делувате по слаби.

На долг рок, тие имаат ефект на трајно исправање и мазнење на грозните области благодарение на Tourmaline® топчињата. Овие топчиња предизвикуваат мало, локализирано зголемување на температурата на кожата, со што му помага на организмот да ги разбива масните клетки поефикасно и со тоа да се бори против целулитот. Топчињата од Tourmaline®, исто така, на вашата кожа прават микро-масажа благодарение на нивната заоблена форма, со што помагаат да се подобри циркулацијата на крвта и лимфниот проток и така да се намали тој непријатен ефект на кора од портокал.

Резултати постигнати по студија која траела 30 дена во лабораторија:

Обем на колковите: до – 3,2 см *
Околу бутовите: до – 2.3cm *

Според една лабораториска студија, 100% од жените велат дека меките и тенки хеланки за слабеење се лесни за употреба, а 94% велат дека генерално се задоволни од производот. 87% велат дека има позитивен ефект врз целулитот и 77% велат дека има позитивен ефект за слабеење.

* Добиените резултати се базираат на клиничка студија спроведена кај 30 лица на возраст меѓу 18 и 55 години во период од 30 дена.
Овие резултати може да се разликуваат од едно до друго, во зависност од морфологијата на производот и условите за употреба.

Линк: https://lanaform.com/gb_en/mass-slim.html

Производител:
LANAFORM
Rue de la Légende 55
4141 Louveigné
Belgium

Additional information

Величина:

S 34/36, M 38/40, L 42/44, XL 46/48

You may also like…