Мотокултиватор Iskra HG6OT

18,999.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Четиритактен, 139 cm3, 2,5 kW мотор со воздушно ладење
1,6 lit. Капацитет за гориво,
0,55 lit. Капацитет за масло
600 mm ширина на ротирачкиот прекопувач,
260 mm длабочина на орачот со 127 mm (5’) дијаметар,
42 mm (1,65’) ширина на тркалото
Максимален агол на навалување – 20 c
Тежина – 35,6 kg
Лесен за управување и движење
Чекор по чекор инструкции за склопување вклучено во кутијата
Препорачано оддржување на моторот вклучено во инструкциите
2 година гаранција