Професионална правосмукалка за суво и мокро чистење 20L Einhell TC-VC 1820 S

4,699.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565
 2. Viber 079 276 565
 3. Регистрирајте се online на нашата страна
 4. Chat на нашата страна
 5. Во inbox
 6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 • Резервоар од не’рѓосувачки челик од 20л, отпорен на ‘рѓа и цврст
 • Додаток за тешко достапни места за чистење
 • 4 тркала за добра подвижност
 • Практичен држач за додатоци за чисто складирање и работење
 • Практичен држач за кабел за уредно складирање
 • Вклучено пластично црево за вшмукување и три додатоци за подобро користење
 • Вклучено подна млазница
 • Вклучен филтер за пена, плетиран филтер и вреќичка за нечистотија од хартија

Спецификации:

Technical data
Mains supply 220-240 V | 50/60 Hz
Power 1250 W
Suction power max. 180 mbar
Vessel capacity 20 L
Suction hose length 1.5 m
Suction hose diameter 36 mm
Power cord length 300 cm
Sound pressure level Lpa 78 dB (A)
Logistical data
Length 298 mm
Width 301 mm
Height 488 mm
Gross weight single packaging 5.3 kg
Product weight 3.45 kg

Произведено во Германија.
Гаранција: 2 години.