Sale!

Сет 18 порцелански чинии + здела за салата

999.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  2. Viber 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  3. Регистрирајте се online на нашата страна и направете нарачка 24/7
  4. Chat на нашата страна (08.00 – 24ч.)
  5. Во inbox (08.00 – 24ч.)
  6. Испорака 2-4 работни денови

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Out of stock

Description

Чиниите изработени од акропол опал Zelie Arcopal 18 покрај што имаат имаат одлична цена се и исклучително квалитетни и отпорни на дамки и нечистотии. Можат безбедно да се мијат во машина за садови и со нив да се приготвува храна во микробранова печка. Тие ги задржуваат својата декорација и нивниот сјај и после долг период на користење.

Аркопал опал  е засилен благодарение на специјалниот термички третман наречен калење, што го прави до 3 пати повеќе отпорен на удари од другите материјали. Можат да издржат температури до 135C и безбедно да се префрлат садовите директно од фрижидер во микробранова печка.

Аркопал опал е непорозен материјал, кој ги спречува бактериите да се акумулираат во него, што го олеснува чистењето и хигиената.

Сетот од 19 парчиња се состои од:

  • 6 x длабоки супени чинии
  • 6 x мали десертни чинии
  • 6 x големи чинии за ручек
  • 1 х здела за салата

Made in France