Уред против алергиски симптоми Allergolux

2,888.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

5 in stock

Description

Allergolux е уред за лесна терапија за спречување на алергииски симптоми, вклучувајќи алергии од трева, грини, животински влакна, прашина и цветен прав.

Тој е компактен, опремен е со LCD екран и е лесен за употреба, без оглед каде и да сте.
Терапијата со светлина вклучува 4.5 минутен третман со црвена светлина во назалните отвори неколку пати (максимум три пати) дневно. Уредот автоматски се исклучува по препорачаното време за употреба. Постепено, чувствителноста на корисникот на алергените се намалува.

Нема медицински контраиндикации или негативни интеракции со лекови, како што се антихистаминици или кортикостероиди кои нејчесто се користат при алергиски реакции.

Уредот работи на две батерии 1,5V

Гаранција: 2 години.

Производител:
LANAFORM
Rue de la Légende 55
4141 Louveigné
Belgium