Sale!

Фритеза за готвење на топол воздух

2,199.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 5-12 дена по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Out of stock

Description

Сите знаеме дека пржената храна не ја препорачуваат нутриционистите, но во умерени количини, со вистински избор на салата е исклучително вкусна и брзо и лесно се приготвува.

Ете затоа придобивките од фритезата на топол воздух лесно се разоткриваат уште при првата употреба.

Со развојот на технологијата и фритезите станаа поразновидни, нудејќи повеќе можности за да се олесни подготовката на омилените рецепти.

Со фритезата на топол воздух лесно, брзо и едноставно ќе приготвувате здрава храна без масло во секое време. Ќе ги приготвите најубавите крцкави пилешки крилца и батачиња, ќе можете да приготвите пченка со посебен шмек или пак морски ракчиња со неодолив вкус.

Моќност 1000 W
Со моќност од 1000 W, брзо ја достигнува претходно поставената температура, заштедувајќи драгоцено време за готвење.

Капацитет 2,5 kg.
Има капацитет од 2,5 килограми, која што не е неопходно да се приготвува на два пати ако сте поканиле повеќе гости или сакате да послужите повеќе порции.

Термостат
Тој ќе ви помогне да ја поставите посакуваната температура во зависност од храната за подготовка, со графички прикази за поставување на соодветната температура при готвење компир, пилешко, печурки, риба или ракчиња.

Спецификација:
Тип на пржење: со топол воздух
Број на корпи: 1
Напојување: со електрична енергија
Моќност: 1000 W
Температура на проток: 80 – 200 ° C
Материјал на куќиште: пластика
Заштитни функции: заштита од прегревање
Специјални функции: тајмер и термостат
Боја: црна

Димензии:
Должина: 21 см
Ширина: 27 см
Висина: 29 см
Должина на кабел: 1,2 m
Тежина: 2.5 кг.