Sale!

Фритеза на воздух без масло ISKRA AF-32Q air

Original price was: 8,999.00 ден.Current price is: 7,299.00 ден.

Description

Подгответе ја највкусната и најздравата храна со фритезата на воздух. Со оваа фритеза безбедно се приготвува секаков тип на месо, зеленчук и тестенини.

Направете ги највкусните крцкави пилешки крилца и батачиња или крцкав помфрит, највкусниот крцкав кромид. Брзо, здраво и вкусно подгответе морски ракчиња или пак шницла без масло. Подгответе ги највкусните мафини или печени банани.

• Фритеза на топол воздух
• Јачина: 1500W
• Моќност: 220V-240V~50/60Hz
• Капацитет на сад: 3.2 L
• Тајмер: do 60 min
• Термостат: 80-200°C
• Автоматско исклучување
• LED дисплеј
• Припрема на јадења без зејтин
• Димензии (mm): 320 x 320 x 355
• Нето тежина: 3,2 kg

Гаранција: 2 години.