Шелна без штраф за брза инсталација на кабли 3х1,5мм и 3х2,5мм

350.00 ден14,500.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Оваа шелна без штраф е погодна за брзо и едноставно прицврстување на каблите на бетонот или циглата при изведба на електрични инсталации.
Нема да ви биде дополнително потребно ниту типла, ниту везица, ниту хол штраф, едноставно се буши дупка со ударна дупчалка и дирекно се натакнува шелната.
Паралелно можат да се носат еден или два кабли со пресек 3х1,5мм или 3х2,5мм.
Поставувањето на каблите се забрзува за најмалку 50% и е многу полесно.

Спецификација:
– ПВЦ шелна 2 х 4-12мм

Additional information

Пакување:

100, 1000, 5000