Арома дифузер и навлажнувач со LED светло 7 бои

870.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  2. Viber 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  3. Регистрирајте се online на нашата страна и направете нарачка 24/7
  4. Chat на нашата страна (08.00 – 24ч.)
  5. Во inbox (08.00 – 24ч.)
  6. Испорака 2-4 работни денови

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Дифузерите за ароматерапија се познати и како дифузер / навлажнувач на етерично масло, кои исто така функционираат и како прочистувачи на воздух.
Дифузерот за масло за арома е најдобриот начин за пријатна миризба во секоја просторија како и подобрување на амбиентот на местото.
Дифузерите за есенцијално масло се користат за распрскување на мали молекули на етерични масла во воздухот, при што тие можат да навлезат во вашето тело. Кога го вдишувате мирисот, многуте рецептори во вашите мукозни мембрани го превземаат мирисот, го идентификуваат и испраќаат пораки за сензорна стимулација до вашиот мозок. Тоа го промовира и менталното и физичкото здравје.
Помагаат во прочистување на воздухот и подобрување на воздухот, од аеро-загадувањето.
Дифузерите за есенцијално масло ја олеснуваат несоницата, го зајакнуваат имунолошкиот систем и варењето, а можат да бидат подмладувачки и релаксатори во зависност од аромата.
Дифузерот за масло за арома може да се користи во канцеларии, дом, спа, тоалет, прашок или било кој затворен простор.

КАКО ДА ГО КОРИСТЕТЕ
Отворете го капакот на дифузерот, истурете вода во резервоарот со помош на чаша. Добро затворете го капакот, вклучете го адаптерот и вклучете го дифузорот со постепено притискање на копчето за магла и копчето за светло. Тајмерот може да се постави на 1 час, 3 часа и 5 часа. Светло – уживајте во 7 различни бои на лед светилки.

БЕЗБЕДНОСТ
Исклучете го функционалниот прекинувач, исклучете го напојувањето, извадете го капакот, истурете ја водата во комората за атомизирање. Избришете ја лушпата од капакот и резервоарот за вода во внатрешноста на шуплината со мека памучна крпа. нежно избришете го со памучни чепкалки центарот на осцилаторот на резервоарот.
Препорачано е чистење еднаш на секои 7 до 14 дена.

ТЕЖИНА И ДИМЕНЗИИ
Големина на производот:(LBH) 10х10х12cm.
Нето тежина: 200 gr
Големина на кутија за пакување (LBH) 12х12х16cm.
Кутија и тежина на делови: 400 gr

СПЕЦИФИКАЦИЈА
Достапни бои: нежно розева, нежно зелена и бела боја
Големина на резервоарот – 150 ml.
Влезен адаптер-ac10-240v 50\60hz.
Излезен адаптер-dc24v \ 0.6a.
Земја на потекло – Кина.
Материјал на пакување: PP+ABS+PVC.
КАПАЦИТЕТ НА РЕЗЕРВОАР: 150ml
ПОВРШИНА НА ПОКРИВАЊЕ – 160-200 m2.
АКТИВНОСТ СО ЕДНО ПОЛНЕЊЕ – 3-5 часа