Sale!

Рачна машинка за јуфки, шпагети и други тестенини Colossus CSS-5540

1,270.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 071 454 079
 2. Viber 071 454 079
 3. Регистрирајте се online на нашата страна
 4. Chat на нашата страна
 5. Во inbox
 6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 • Материјал: не’рѓосувачки челик
 • Машинката се состои од два дела: дел со ролер (главен дел) кој служи за навлажнување и уште еден дел со ролер кој слуши за подготовка на тестенините
 • Едноставен за чистење и одржување
 • Модерен дизајн и одлучна функционалност
 • Тестото може да го развлекува и подготвува на 7 различни начини (дебелини)
 • Тестото за подготовка на поситни тестенини минимално може да се развлече до 2мм, а најмногу до 6мм
 • Димензии: ширина 18см, висина 13см, должина вез ролер за развлекување 12см, должина со ролер за развлекување 21см, работна ширина на ролерот 14,5см