SMART Инвертер клима уред Hisense Wings Pro KB35YR3EG / KB35YR3EW

28,010.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  2. Viber 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  3. Регистрирајте се online на нашата страна и направете нарачка 24/7
  4. Chat на нашата страна (08.00 – 24ч.)
  5. Во inbox (08.00 – 24ч.)
  6. Испорака 2-4 работни денови

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 SMART Инвертер клима уред со ГРЕАЧ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА
 WINGS серија
 GMCC TOSHIBA компресор
 Скриен ЛЕД Дисплеј
 WiFi ВКЛУЧЕН + Паметна гласовна контрола
 12000BTU
 Капацитет на ладење 3.4KW
 Капацитет на греење 3.8KW
 SEER 6.1 kWh
 SCOP 4.0 kWh
 EER на ладење 2.98 kWh
 COP на греење 3.62 kWh
 ДИГИТАЛЕН КОМПРЕСОР МОТОР
 HI-NANO е вид на ефикасна јонска технологија што генерира 1 милион јони/см3 може ефикасно да го спречи коронавирусот (SARS-CoV-2) за 93.54% во затворен простор во рок од два часа
 4во1 филтер + Активен јаглен филтер
 Двоен одвод на кондензаторот
 Отпорност на мувла
 Капацитет на одвлажнување 2.0л/ч
 I-feel функција која ја мери температурата што треба да се постигне онаму каде што е далечинксиот управувач
 Заштита од ладен воздух
 Турбо функција
 Функција за автоматско рестартирање
 Проток на воздух 550cbm3/h
 4D Auto swing
 Super cooling ладење
 Тајмер 24 часа
 Ноќен режим на работа
 Sleep функција
 Работна температура греење -20/+24
 Работна температура ладење -15/+43
 Бучност внатрешна единица макс. 39 dB
 Тип на гас R32
 Енергетска класа А++ на ладење/А+ на греење
 Димензии внатрешна единица 833x256x203 мм
 Димензии надворешна единица 660x483x240 мм

Гаранција: 2 години.

74568

#inverter #klimaured #klimatizer #airconditioner