UV-C Антивирусна ламба со озон

3,990.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Придобивки од производот
Ултравиолетовата светлина со кратки бранови го нарушува спарувањето на базата на ДНК, предизвикувајќи формирање на пиримидин димери и доведува до инактивација на бактерии, вируси и протозои.
Двојна заштита – УВ и озон
Опфаќа дезинфекција и стерилизација до 60м2, 360 степени
Убива бактерии, грини и вируси

Карактеристики
30 минутен тајмер
10 секунди одложување
Преклопник на допир
По стерилизацијата се проветрува 20-30 минути
Примена: ресторани, болници, училишта, канцеларии, за домашна употреба итн.

Гаранција: 1 година.