Sale!

Мини мобилен телефон

1,499.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565
 2. Viber 079 276 565
 3. Регистрирајте се online на нашата страна
 4. Chat на нашата страна
 5. Во inbox
 6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 • Работи на сите мрежи
 • 0.66” OLED екран
 • MTK6261D процесор
 • Поддржува две SIM картички
 • Батерија: 350mAh, трае долго и има долг век; може да се вади
 • 3.0 Bluetooth синхронизација
 • Поддржува TF мемориска картичка до 8GB (не спаѓа во понудата)
 • RAM: 32MB / ROM: 32MB
 • ULTRA HD Чист звук
 • Значително помало зрачење, просечниот мобилен телефон зрачи 2.1w/kg, а Мини мобилниот телефон 0,283w/kg што е 1/7 од просечен мобилен телефон
 • Димензии: 6.80 x 2.80 x 1.30 cm
 • Тежина: 210гр.
 • Нема камера