Sale!

Мултифункционален масажер за стапала RF-368Z

Original price was: 2,499.00 ден.Current price is: 1,899.00 ден.

Description

Мултифункционалниот масажер за стапала RF-368Z е одлична алатка за ублажување на напнатоста и уморот на стапалата, особено на крајот од работниот ден. Се карактеризира со комплексен ефект врз стапалата и областа на глуждот.

По вклучувањето, бањата автоматски ја загрева водата на температура од 42 °C и ја одржува во текот на постапката со помош на грејач PTC. Овој тип на грејач автоматски се исклучува кога ќе се прегрее.

Воздушните меури создадени од бањата создаваат пријатно чувство на мека масажа. Ролерите за масажа на дното на кадата обезбедуваат дополнителен ефект на масажа на стапалата, давајќи пријатно чувство на леснотија и релаксација. Вградените IR емитери помагаат во подобрување на циркулацијата на крвта, метаболизмот и релаксација на мускулите.

Кадата е опремена и со вграден магнет, кој создава ниско магнетно поле, што носи дополнителни позитивни ефекти за здравјето на стапалата.

Издржливото силиконско куќиште ви овозможува лесно преклопување на кадата, што го прави погодно за складирање, зафаќајќи минимум простор. Висината при превиткување е само 9 см, што го прави идеална опција за оние кои ја ценат ефективната благосостојба во удобна и компактна форма.

Предупредување:

Не ја вклучувајте бањата без да ја наполните со вода
Не ставајте предмети чувствителни на магнетни полиња во близина на бањата.
Не стои на целосна висина во бањата за да се избегне зголемено оптоварување на дното.
Бањата е опремена со систем за заштита од прегревање на водата.
Карактеристики:

Потрошувачка на енергија: 300 W
Напојување: 220 V мрежа
Волумен: 5 l
Број на ролери за масажа: 4
Хидромасажа
IR емитер: 2
Магнетнотерапевтски ефект
Материјал на куќиштето: силикон
Степен на заштита: IPX4
Димензии во работна положба: 370 x 320 x 210 mm
Преклопени димензии: 370 x 320 x 90 mm