Sale!

Папучи за масажа и релаксација (рефлексотерапија)

1,299.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565
  2. Viber 079 276 565
  3. Регистрирајте се online на нашата страна
  4. Chat на нашата страна
  5. Во inbox
  6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

SKU: N/A Category:

Description

Папучите за масажа Food Reflex од Lanaform ги користат техниките на кинеската медицина, при што секој дел од телото е достапен со нервни завршетоци во одреден дел од стапалото. Со папучите за масажа на стапалата (рефлексотерапија), овие нервни завршетоци се масираат со што функционирањето на органите може да се обнови.

Рефлексотерапијата на стапалата ја подобрува циркулацијата на крвта и нервите, така што ослободените рефлексни области ќе им помогнат на соодветните органи да го подобрат снабдувањето и движењето на крвта.

Папучите за рефлексотерапија на стапалата можете да ги користите и да ги тестирате болните области, и да ги третирате.

Допирајќи до 82 точки при масирање, папучите за масажа на стапалата додека ги носите ги стимулираат овие точки и ја олеснуваат тензијата во вашето тело.

Величини: 37 до 44

You may also like…