Соларна WIFI IP камера IP66

6,660.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565
 2. Viber 079 276 565
 3. Регистрирајте се online на нашата страна
 4. Chat на нашата страна
 5. Во inbox
 6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

1. Батерија за полнење вградена во камерата, која може да се наполни преку USB порта или преку соларен панел. Секогаш треба да се грижите за моќта на камерата.
2. Адаптабилна технологија за мала потрошувачка, долготрајност при standby time.
3. Вграден PIR сензор, камерата ќе направи тревога при откривање на телесна температура.
4, Режим за поддршка на WiFi / AP за поврзување (WiFi мрежа: 2.4G).
5. Порта за меморија: поддршка до 128GB SD картичка (SD картичката не е вклучена во пакетот) и услуга за облак (не е бесплатна).
6. Батерија: 6600mAh литиумска батерија.

 • Style: Bullet Camera
 • Type: IP Camera
 • Connectivity: IP/Network Wired
 • High Definition: 1080P(Full-HD)
 • Lens (mm): 3.6mm
 • Installation: Normal
 • Wall Bracket: Side
 • Supported Mobile Systems: Android
 • Supported Mobile Systems: iOS
 • IR Distance(m): 10-20meters
 • Special Features: Waterproof / Weatherproof
 • Power Consumption(W): 7W
 • Alarm Action: Email Photo
 • is_customized: Yes
 • Sensor: CMOS
 • Power Supply(V): DC5V
 • Model Number: FT31
 • Network Interface: Wi-Fi/802.11/b/g
 • Megapixels: 2MP
 • Video Compression Format: H.264
 • Technology: Infrared
 • Power Supply: Normal
 • Resolution: 1080P
 • Two way audio: Yes, built in MIC and Speaker
 • TF Card Storage: Yes, TF card is not include
 • Camera material: Metal
 • Plug and play: yes
 • PIR Sensor: Yes