Sale!

Уред за дресирање, како и за одбрана од агресивни кучиња

499.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565
 2. Viber 079 276 565
 3. Регистрирајте се online на нашата страна
 4. Chat на нашата страна
 5. Во inbox
 6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава

Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

 • делува на сите кучиња, на домашно, полициско, овчарско …
 • уредот ги смирува и ги прогонува агресивните кучиња – скитници
 • го дресира кучето при задавање команди
 • 9V батерија
 • ултрасоничен звук
 • ефикасен домет до 5m
 • без шок технологија

Ултрасоничниот уред се базира на ултразвук кој кучињата го слушаат и доколку тој ултразвук е со голема јачина ќе бидат исплашени и ќе се оддалечуваат од ултразвучниот извор.