Sale!

Автомобилски Bluetooth FM трансмитер

Original price was: 779.00 ден.Current price is: 560.00 ден.

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565
 2. Viber 079 276 565
 3. Регистрирајте се online на нашата страна
 4. Chat на нашата страна
 5. Во inbox
 6. Испорака 24-72 часа по нарачка

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Екстремно удобен и корисен уред кој ви овозможува пуштање музика, директно од вашиот паметен телефон или таблет уред преку вградениот Bluetooth модул.
Вградениот микрофон ви овозможува да го користите уредот како Handsfree уред за време на возењето.
Покрај Bluetooth, можете да го поврзете вашиот паметен телефон или MP3 плеер преку AUX интерфејсот.
Исто така, може да пуштате музика од MicroSD картичка во MP3 и WMA формати на датотеки.
Уредот, исто така, има USB порта за полнење на паметен телефон, таблет, часовник и сл.
Има флексибилен дизајн кој ви овозможува да се прилагодите во најудобна положба, во зависност од моделот на возило.

Карактеристики:

 • Автомобилски FM предавател
 • Hands Free опција – примање, отфрлање, преизбирање и други функции
 • Дигитален дисплеј
 • USB слот
 • Bluetooth стерео музика
 • Систем за намалување на шум (CVC) за време на повик
 • Bluetooth функција – компатибилна со сите типови на телефони
 • Oпсег на фрекфенција: 87,5-108MHz
 • Напојување: 12/24V
 • Ефективно растојание: 2m
 • Верзија на Bluetooth: V3.0 + EDR
 • Напон: 5 V +/- 0,5
 • Ефективен опсег на сигналот: 5 метри
 • Чувствителност: -92dBm
 • Излезна моќност: 4dBm
 • Фреквенција: FM: 87.5 MHz-108.0 MHz
 • Ефективен опсег на сигнал: 5 метри

Комплетот вклучува:

 • Автомобилски Bluetooth FM трансмитер Wireless Car Kit X5
 • Транспортна кутија