Автомобил кој вози по ѕид и таван Wall Rallyist

999.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
 2. Viber 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
 3. Регистрирајте се online на нашата страна и направете нарачка 24/7
 4. Chat на нашата страна (08.00 – 24ч.)
 5. Во inbox (08.00 – 24ч.)
 6. Испорака 2-4 работни денови

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Анти-гравитацискиот автомобил Wall Rallyist е неверојатна новина, која за прв пат се појавува на македонскиот пазар.

Неговата главна разлика од другите автомобили со далечински управувачи е способноста да се вози не само на подот, туку и на ѕидовите и таванот. Анти-гравитацискиот автомобил доаѓа со прекрасен дизајн. Материјалот на играчката е високо квалитетен и издржлив. Автомобилот нема да се оштети воопшто доколку падне од височина. Многу е лесен, структурата е осветлена колку што е можно. Работи со помош на  вградена батерија која се полни со USB кабелче. Батеријата се полни само 15 минути, а трае 40-тина минути.

Како функционира Wall Rallyist? 
1. Благодарение на посебна турбина, автомобилот го вовлекува воздухот под неговата каросерија, која го притиска на ѕидот, односно таванот. Одговара на која било рамна површина, но најдобро функционира на мазна површина, како на пример на стакло или на огледало.
2. За да започнете возење на ѕидот, треба да го вклучите автомобилот на режим “анти-гравитација” и да го потпрете на ѕидот. Автомобилот се контролира со помош на далечински управувач. Ако и тоа не го импресионира детето, можете автомобилот да го возите и по таванот.
3. Ако сакате само да продолжете да го возите автомобилот по подот, само притиснете го соодветното копче на контролната табла и тој ќе биде подготвен за хоризонтални патувања.

Карактеристики на Wall Rallyist:

 • може да вози по ѕидови и таванот;
 • маневрирање – може да направи свртувања од 360 степени;
 • не се крши кога паѓа;
 • има вградена батерија и се полни со USB кабелче;
 • возење во сите правци, осветлување;
 • Брзини и до 7 km/h.

Пакетот вклучува:

– Еден автомобил во црвена или сина боја

– USB кабелче за полнење

– Далечински управувач
– Димензии на автомобилот: 15 x 8 x 5cm
– Димензии на пакувањето: 24.5 х 18.5 х 7.5cm

 

Additional information

Боја:

црвена, сина, црна