Тестер за чистота на квалитетот на водата TDS meter

599.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
 2. Viber 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
 3. Регистрирајте се online на нашата страна и направете нарачка 24/7
 4. Chat на нашата страна (08.00 – 24ч.)
 5. Во inbox (08.00 – 24ч.)
 6. Испорака 2-4 работни денови

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

TDS метар (познат како ppm пенкало, тестер на хранливи материи, tds стапче) е евтина и удобна дигитална алатка за веднаш да го проверите севкупниот квалитет на водата.
TDS = Вкупно растворени цврсти материи, која било сол, метал или минерал во водата. Со притискање на едно копче, TDS може да ви го каже целокупното ниво на чистота на водата, кое ќе се прикаже на екранот во ppm (делови на милион).
TDS meter е идеален за тестирање на водни површини за хидропоника и градинарство, базени и бањи, аквариуми и резервоари за гребени, јонизатори за вода, филтри за вода. вода за пиење и многу повеќе.

 • TDS Range: 0 – 9990 ppm (mg/L)
 • Temp. Range: 0 – 80 degrees Celsius
 • Resolution: 0-999: 1 ppm; 1000-9990: 10 ppm (indicated by a ‘x10’ icon)
 • Temperature Resolution: 0.1 degree Celsius (Celsius only)
 • Accuracy: +/- 2%
 • EC-to-TDS Conversion Factor: NaCl (avg. 0.5)
 • ATC: Built-in sensor for Automatic Temperature Compensation of 1 to 50 degrees Celsius (33 to 122 degrees Fahrenheit)
 • Power source: 2 x 1.5V button cell batteries (included) (LR44 or equivalent)
 • Battery life: 1000 hours of usage
 • Dimensions: 15.5 x 3.1 x 2.3cm (6.1 x 1.25 x 1 inches)
 • Weight with case: 76.5g (2.7 oz)
 • Weight without case: 56.7g (2 oz)