All-in-one WiFi IP Camera

2,399.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  2. Viber 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  3. Регистрирајте се online на нашата страна и направете нарачка 24/7
  4. Chat на нашата страна (08.00 – 24ч.)
  5. Во inbox (08.00 – 24ч.)
  6. Испорака 2-4 работни денови

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Опис
Надворешна Wifi IP-камера BD604w
Водоотпорна камера
Идеална за локации на отворено
3.6 mm леќа
2.0 Mega pixel HD резолуција
Снима регистарски таблички
Слот за мемориска картичка до 64 GB
Инфра-црвена осветленост
Далечински пристап преку мобилен телефон
Конекција со Wi-Fi врска или со кабел RJ45
Лесна инсталација и конфигурација

Технички спецификации:
Модел: BD604W
Резолуција: 2mp 960p (1280x960p).
Нема потреба да користите DVR.
Работи со WIFI технологија (Безжичен) или со мрежен кабел (Стандарден Rj45).
Леќа: 3.6 mm
IP66
Напојување: 12v / 2A (вклучено водоотпорно)
Инфрацрвена осветленост: Sim 4 Leds
Слот за картичка: Да до 64 GB (класа 10)
Поврзување: WIFI (безжичен) со мрежен кабел (Стандарден Rj45)
Микрофон: Не
Говорник: Не
Резолуција: HD 1280960p
Може да поддржува до 5 истовремени корисници
Напредна функција на инфрацрвена осветленост
Апликација: V380

Протокол ONVIF
Откривање на алармни движења и информирање преку е-пошта и преку апликација за контрола од мобилен телефон.
Поддржува оперативни системи Android и iOS, Windows компјутер и Ipad, поддржува снимање на SD картичка
Резолуција и компресија H.264 видеа и слики со висок квалитет заштедуваат повеќе простор за складирање.

Пакетот содржи:
1 x надворешна камера Ip360
1 x 12v / 2A напојување (водоотпорно)
1 x држач за ѕид / таван
3 х чаури
3 х завртки
1 x RJ45 систем со запечатување на кабел
1 x упатство за употреба