Апаратче за засилување на слухот

899.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  2. Viber 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  3. Регистрирајте се online на нашата страна и направете нарачка 24/7
  4. Chat на нашата страна (08.00 – 24ч.)
  5. Во inbox (08.00 – 24ч.)
  6. Испорака 2-4 работни денови

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Слушно помагало во уво со повеќе заштитни ушни навлаки.
Телевизорот е пуштен многу гласно, нешто што им пречи на другите, или пак можеби ви е тешко да го разберете најтивкиот говор? Не чекајте семејството да почне да вика околу вас! Тешко е да се признае, но ако сте претрпеле делумно или целосно губење на слухот, има помош! Избегнувајте непотребни и опасни операции, еве го овој многу лесен за употреба аудио засилувач. Удобен е за носење, се вклопува во компактен и мал простор и кога се користи, се чувствувате како да имате едноставна слушалка во увото.
Во пакетот следуваат 3 навлаки со различни големини за да можете лесно да ја изберете вистинската големина.
Слушниот апарат може да се ракува со 2 батерии LR44, кои ги добивате во пакетот.

Карактеристики:
– Засилувач, слушен апарат, мал, компактен со 3 навлаки за уши со различна големина
– Прилагодлива јачина на звук во 4 нивоа
– Вклучена четка за чистење
– Јачина:> = 50dB
– Фреквентен опсег: 300-400 Hz.
– Работи со 2 батерии со копчиња LR44 (вклучени)
– Боја: кафена како кожата на телото
– Големина: 8 см