Ролер од природен жад против брчки

570.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

 1. Телефон 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
 2. Viber 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
 3. Регистрирајте се online на нашата страна и направете нарачка 24/7
 4. Chat на нашата страна (08.00 – 24ч.)
 5. Во inbox (08.00 – 24ч.)
 6. Испорака 2-4 работни денови

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

100% природен жад од планината Хималаја.
Во минатото жадот бил симбол на моќта, така што предмети од жад во тоа време можеле да имаат само припадниците на владеачката класа. Исто така се употребувал и за изработка на орудија и оружје.
За Кинезите жадот е симбол за пет основни и најважни човечки особини: скромност, морална чистота, праведност, пристојност и храброст.
Скапоцените и полускапоцените камења можат да влијаат на состојбата на човечкиот ум и тело. Ако се носат на телото или во близина на телото моќта на камењата влијаат за лечење или ублажување на психичките и физичките проблеми. Жадот се смета како амблем на совршеност и е симбол на кралската власт. Некогаш го нарекувале и ‘камен на боговите’. Кога се носи како огрлица ги лечи пореметувањата со стомакот и бубрезите, а се држи и на самото оболено место како камен за лечење.

 • Против стареење и против брчки:
  Ги намалува темните кругови, ефикасно го ублажува заморот, ја подобрува текстурата на кожата и ја ревитализира, корисен е за кожата и за здравјето на телото
 • Природен камен од жад:
  Одличен природен ултра мазен камен од жад за тркалање за најдобри резултати
 • Сет валјаци:
  Дизајниран како еден голем валјак и еден мал валјак. Со големиот валјак го масирате вашите лице и глава. Малиот валјак е за масажа на носот, очите и околу очите. Големиот валјак одличен е и за вратот, лицето, грбот, зглобовите, рамената и стапалата
 • Погоден е за сите делови на телото:
  Ролерот од природен жад е алатка за нега на кожата, ќе ja затегне и ќе ја ревитализира за неколку секунди додека се масирате
 • Може да се користи за било кој дел од телото:
  На лице, врат, раце, грб, нозе – каде и да сакате да го избришете стареењето