Sale!

Бесконтактен термометар за на статив или ѕид

Original price was: 999.00 ден.Current price is: 599.00 ден.

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  2. Viber 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  3. Регистрирајте се online на нашата страна и направете нарачка 24/7
  4. Chat на нашата страна (08.00 – 24ч.)
  5. Во inbox (08.00 – 24ч.)
  6. Испорака 2-4 работни денови

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Бесконтактен инфрацрвен термометар со компактен дизајн.
Уредот поддржува аудио емитување и корисникот може лесно да промени повеќе од 10 различни меѓународни јазици. Може да мери површина, предмети како и телесна температура или да се користи како уред за контрола. Брзината на реагирање е брза и резултатот од мерењето е точен.
Корисникот може да постави праг на температура со аларм. Поддржува податоци од 50 групи за самопроверка без поврзување со компјутер.
Може да се постави на статив, трипод, навојна шипка или на ѕид.
Неговата потрошувачка на енергија е многу ниска. Со 3 ААА батерии, може да биде вклучен речиси 1 недела. Има можност да работи и на USB кабелче кое доаѓа во пакетот.

Features:

◆3.5″ LCD Display Screen
◆Fast Reading Speed: ≤ 1S
◆High Temp Alarm: Sound Alarm & Di Di alert
◆50 groups of memory: Easy to track back
◆Non-contact measuring: 1cm to 10cm distance workable
◆Embedded with 12 international languages

Specifications:

Operation Mode Surface/Body/Counting Mode
Accuracy Body temperature mode: ±0.2 ℃
Measuring Range 32.0°C-43.0°C(89.6°F-109.4°F)
Temperature Unit Celsius/Fahrenheit
Display 3.5″ Digital LCD Display
Measuring Distance 1-10 cm
Multiple Voice Languages(12) CN, EN, ES, PT, FR, JP, KR, RU, ARA, IT, DE, IN
Volumn Setting Adjustable
Temperature Campensation Setting Yes
Alarm Temperature Setting Yes
High temperature Alarm “Di Di” Alarm + Voice Alarm
Energy Saving Mode Auto Sleeping and Waking Up
Counting Capacity 9999 Times
Storage Memory 50 Groups
Suggested Working Environment 15℃-35℃
Power Supply 3 AAA Batery, USB 5V/1A
Dimension 150x100x60 mm
Net Weight 200g (Without battery)