Сет 18 чинии Luminarc Arty Purple

1,999.00 ден

Нарачајте брзо и едноставно 24/7 на:

  1. Телефон 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  2. Viber 079 276 565 и 071 454 079 (08.30 – 20.00ч.)
  3. Регистрирајте се online на нашата страна и направете нарачка 24/7
  4. Chat на нашата страна (08.00 – 24ч.)
  5. Во inbox (08.00 – 24ч.)
  6. Испорака 2-4 работни денови

Загарантирана безбедност

Начин на плаќање:
– при достава
Достава:
– за сите градови и села 140 ден. за достава до врата

Description

Сет за јадење Luminarc Arty Purple

Arty Purple е предлог за оние кои сакаат живи, пролетни бои. Живописно виолетовата во комбинација со деликатна вар боја создава уникатен состав. Совршено решение за секојдневните оброци.
Arty Purple чиниите од француската компанија Luminarc се направена од опал стакло со висока термичка и механичка отпорност. Чиниите се поотпорни на удар, гребнатини и промена на температурата отколку производите направени од порцелан.

Комплетот содржи:
– 6 чинии за главно јадење, со дијаметар 26cm
– 6 длабоки чинии, со дијаметар 20cm
– 6 мали чинии за десерт 20.5cm

Може да се перат во машина за миење садови и да се користат за во микробранова печка.

Luminarc ® е бренд на високо квалитетни садови за сервирање произведени од францускиот производител Arc International.

Брендот Luminarc ги произведува своите производи од 1948 година. Негова главна карактеристика е квалитетот и отпорноста на удар, што е многу важно. Luminarc го презеде искуството за производство на садови за готвење отпорни на удари од неговиот претходник, фабриката за стакло со едновековно искуство, врз основа на која беше формирана.

Секоја година компанијата ја подобрува технологијата и го подобрува квалитетот на своето стакло. Успеаја да создадат такво стакло со висока јачина, кое не се плаши од удари или температурни екстреми. Исто така, предностите на овој материјал вклучуваат апсолутно мазна површина која спречува пенетрација на бактерии и мириси во садовите. Безбедни се за во микробранови и за во машини за миење садови.

Садовите за готвење Luminarc се дизајнирани за секојдневна употреба, моделот не ја губи својата осветленост, површината совршено ја задржува топлината.
Францускиот бренд Luminarc им нуди на своите клиенти разновидни производи за готвење, чување и сервирање. Во асортиманот на производителот, ќе ги најдете сите потребни садови за вашата кујна, кои се одликуваат со нивниот посебен квалитет и внимание на деталите.

Особености:

Француски квалитет на материјали, дизајни и декори;
отпорност на оштетување при секојдневна употреба;
изработено од калено стакло – најхигиенски материјал;
издржува падови на температура до 130 ° С, што овозможува користење садови во микробранова печка;
безбеден за миење садови;
целосна усогласеност со нормите и стандардите за безбедност и еколошка погодност за потрошувачите.

#сервисзаручање #luminarc #сетчинии #чинии #тањири #сеттањири #artypurple